30 ditë arrest shtëpiak për Daut Mehmetin e Arbnor Rifatin

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim për caktimin e masës së arrestit shtëpiak në kohëzgjatje prej 30 ditësh ndaj Daut Mehmetit dhe Arbnor Rifati.

Arbitri i basketbollit Mehmeti dhe trajneri Rifati janë arrestuar të premten me dyshimin se janë të përfshirë në kurdisje të ndeshjeve të basketbollit.

Indeksonline kishte raportuar për këtë rast.

Mehmeti, refer me licencë ndërkombëtare për basketboll, dyshohet të ketë kurdisur ndeshjet basketbollistike në kuadër të Super ligës së Kosovës, Ligës Unike Kombëtare dhe Ligës Ballkanike, veprime këto të kryera në bashkëveprim me trajnerin Rifati.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *