Ambasadori britanik: Kam pasur nderin të mësoj gjuhën shqipe

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott ka marrë pjesë në hapjen e Seminarit të 41-të për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare.

Abbott thotë se ka pasur nderin të mësoj gjuhën shqipe.

Ambasadori britanik ka bërë postimin në gjuhen shqipe në llogarinë e tij në Facebook.

ambasadori abbot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *