Mër. Kor 24th, 2024

Arrihet një marrëveshje mes minatorëve dhe Ministrisë së Ekonomisë

By Rtv Arbëria Nën3,2023

Minatorët e Trepçës kanë ndaluar grevën pas 10-ditësh rezistencë.

Ata ndaluan grevën pasi arritën marrëveshjen ndërmjet minatorëve dhe zyrtarëve të Ministrisë së Ekonomisë.

Marrëveshja është arritur në orët e para të së premtes.

Në ndërmarrjen “Trepça” kanë qëndruar deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe zyrtarë të Ministrisë së Ekonomisë, teksa pas arritjes së marrëveshjes, minatorët kanë ndërprerë grevën dhe kanë dalë nga nëntoka ku kanë qëndruar 10 ditë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *