Bajrami – Vetëvendosjes: 2.1 milionshin s’mund ta përdorni për të më sulmuar, Ismajli me votat e juaja u zgjodh Guvernator

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami i ka reguar deputetit të VV-së, Arber Rexhaj, i cili e ka fajësuar për vjedhjen e 2.1 milionë eurove nga Thesari i shtetit, gjatë kohës sa ishte ministre.

Bajrami ka thënë se personat përgjegjës për krimin i ka denoncuar dhe ata janë në burg.

Madje, Bajrami e ka përmendur faktin që VV e ka votuar drejtorin e atëhershëm të Thesarit të shtetit, Ahmet Ismajlin, për Guvernator të Bankës Qendrore.

“2.1 milionshin nuk mund ta përdorni më për të më sulmuar sepse me votat e juaj ish drejtori i Thesarit sot është guvernator i BQK-së”, ka shkruar Bajrami.

Sipas ish-ministres, VV që dy vite e gjysmë janë duke kërkuar për shkelje ligjore në ministritë që i ka drejtuar Bajrami, por s’kanë gjetur asgjë.

“Unë flasë sepse nuk i friksohem të kaluarës sime, veç keni me shpifë se kurrë asnjë shkelje s’keni me gjetë”, ka shkruar tutje ajo në Facebook.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *