Bill Clinton arrin në Shqipëri, Rama e pret në aeroport

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka arritur në Shqipëri.

Kështu ka njoftuar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili ka dalë për ta pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës.

“Rinas – Me presidentin Bill Clinton, mikun e përjetshëm të kombit shqiptar, i cili sapo shkeli për herë të parë në Shqipëri

*Jeni të mirëpritur të gjithë tek Kryeministria, sot në 18:30 për ceremoninë e mikpritjes së Presidentit Clinton dhe adresimin e tij për të gjithë shqiptarët”, shkruan Rama

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *