Enj. Kor 18th, 2024

Buxheti i vitit të ardhshëm mbledh për seancë deputetët e Kuvendit

By Rtv Arbëria Nën16,2023

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë sot seancë e radhës.

Në rend të ditës do të jetë vetëm një pikë: Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr.08/L-260 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2024.

Seanca është njoftuar të fillojë në ora 10:00.

Paraprakisht, në mbledhje të Qeverisë është caktuar që buxheti për vitin 2024 të jetë 3 miliardë e 314 milionë euro.

Ky buxhet tani duhet të shqyrtohet dhe votohet edhe nga deputetët e Kuvendit.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *