covid-19, 32 raste pozitive, 188 te sheruar, 1 i vdekur

08 Mars 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 463 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.816.266 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 817.578 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 98.286 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 868 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 188 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.696.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 864.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Komente Së Fundi