COVID-19, 83 RASTE POZITIVE, 181 TE SHERUAR, 1 I VDEKUR

02 Mars 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 565 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.814.005 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 816.442 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 97.722 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 1.608 testime, 83 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 181 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.679.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 1.597.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *