Deputetet e PDK-së i bashkëngjitën protestës, e quajnë deklaratën e Kurtit skandaloze

Deputetet nga radhët e PDK-së, iu kanë bashkangjitur protestës të thirrur nga fëmijët e dëshmorëve kundër deklaratës së Kurtit për Ivanoviqin.

Deputetet Blerta Deliu, Ganimete Musliu si dhe deputeti Bekim Haxhiu u panë të pranishëm në protestë, ku deklaratën e Kurtit e quajtën skandaloze.

Ata kërkesat e protestuesve i vlerësuan si legjitime dhe se kryeministri i vendit Albin Kurti, më e pakta që mund të bëje është kërkim falja dhe të tërhiqet nga një deklaratë e tillë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Komente Së Fundi