Driton Selmanaj i LDK-së, i vetmi deputet që abstenoi për rezolutën që ndalon mbajtjen e referendumit të Serbisë në Republikën e Kosovës

Nga 77 deputetë në Kuvend, 76 vota kanë votuar pro miratimit të rezolutës për moslejimin e referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, asnjë votë kundër dhe 1 abstenim.

Driton Selmanaj i LDK-së, i vetmi deputet që abstenoj për rezolutën që ndalon mbajtjen e referendumit të Serbisë në Republikën e Kosovës, shkruan IndeksOnline.

Kurse, dje e sot, kryetari i LDK-së, Lumir Abidxhiku, bëri të ditur se kjo parti e sheh të papranueshëm mbajtjen e çfardo referendumi të një shteti tjetër në territorin e Republikës së Kosovës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *