Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se asnjë person nuk ka ndërruar jetë nga infektimi me Covid19 në 24 orët e fundit.

Ndërkaq, janë bërë 1.467 testime dhe 20 prej tyre kanë rezultuar pozitiv.

Kurse, numri i të shëruarave arrin në 156.756, vetëm në 24 orët e fundit janë shëruar 158 qytetarë.

Njoftimi i plotë:

15 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.411 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.489.678 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 659.593 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 1.467 testime, 20 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

ℹ Sot janë shëruar 158 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.756. ℹ Në total numri i rasteve aktive është 786.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Komente Së Fundi