Pre. Kor 19th, 2024

Gjendet e zhdukura në lumin Ibër

By Rtv Arbëria Kor7,2023

Trupi i pajetë i një serbe të moshës së mesme, e cila është paraqitur në polici nga familjarët para tre ditësh si e zhdukur, është gjetur para gjysmë ore në lumin Ibër afër fshatit Zhitkovc të Zveçanit, bëjnë të ditur burime të KP.

Viktima me inicialet J. P. është e nacionalitetit serb dhe nga veriu i Mitrovicës.

Sipas këtyre burimeve, vendin e ngjarjes e ka vizituar sot edhe ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Svecla.

closevolume_off
Mësohet se ai ka qëndruar aty rreth njëzet minuta, ndërsa është shoqëruar nga forca të rrepta të policisë së Kosovës.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *