Enj. Kor 18th, 2024

lajme, e hënë 17.08.2020

By Rtv Arbëria Gus17,2020

***Drejtori i AKI-së raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë lidhur me gjendjen e sigurisë.*** Gjykata Themelore në Pejë ka marrë vendim që t’i caktojë një muaj paraburgim ish-ministrit të Shëndetësisë, Numan Baliq,i dyshuar për sulm seksual.*** Konkurset nëpër shkolla fillore e të mesme në Kosovë, rrezikojnë përhapjen e COVID 19.*** Marrëveshjet për hekurudhën dhe hidrocentralin pritet të nënshkruhen në shtator.(Shqipëri-Kosovë). Gjykata Themelore në Pejë u ka caktuar masën e arrestit shtëpiak prej një muajve dy të dyshuarve, A.R. dhe B.Gj., për sulmin ndaj policëve..*** ***moti: të hënë parashikohet mot pjeserisht me diell dhe me mundesi te reshurave te shiut dhe me shkarkime rrufesh temperaturat do të lëvizin nga 16c deri 28c.***covid-19 në Kosovë: total raste 11416.Të Shëruar: 7191, ***www.rtvarberia.com***

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *