Enj. Kor 18th, 2024

Lajmet ditore, e mërkurë 05.08.2020

By Rtv Arbëria Gus5,2020

***Shiu bllokon rrugët në kryeqytet, e disa qytete të Kosovës.*** Oda Ekonomike e Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë dhe USAID- Programin për Drejtësi Komerciale kanë mbajtur sot një forum virtual për të diskutuar në lidhje krijimin e Gjykatës Komerciale e cila do ta ndihmonte ekonominë tash në epokën e COVID19 por edhe në komplikimet tjera ekonomike që ka Kosova.*** Deputetja nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka rezultuar pozitv me koronavirus.Lajmin e ka bërë të ditur vet deputetja duke treguar që është vetëizoluar.***Në Gurrakoc të Istogut, breshëri i bën rrafsh kulturat bujqësore.*** Me rekomandim të Myftiut Tërnava, nga sot gjitha xhamitë e KBI-së në gjithë Kosovën nga sot do të filloj falja e namazeve ditore në xhami (përfshirë edhe namazin e xhumasë).***Urdhër-arresti ndaj Arifit ia komplikon punën Qeverisë Hoti***Një zyrtar i lartë i Policisë së Kosovës, me gradën kapiten, është zënë gjatë orarit të punës në një motel në qytetin e Prizrenit.***bota: Së paku 100 të vdekur nga shpërthimi në Liban e mbi 4000 të plagosur.***moti: IHMK-ja njofton se të merkuren do të mbajë mot kryesisht i vranët, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.Kjo gjendje meteorologjike që do të përfshijë vendin gjatë dy ditëve të ardhshme është pasojë e prezencës së masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. temperaturat do të lëvizin nga 14C deri 24C,.***covid-19 në Kosovë: total raste 9274, të sheruar, 5190***www.rtvarberia.com**

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *