Lushaku-Sadriu për ministren Hajdari: Ti s’e meriton me qenë vendimmarrëse për paratë tona

Zyrtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku Sadriu ka deklaruar se ministri Rozeta Hajdari është ministre e “skandaleve”.

Përmes një shkrimi në Facebook, Lushaku ka përmendur se ministja mbyllë media, blen vaj i cili nuk arrin në Kosovë e shumë çështje të tjera.

“Veç një pyetje është relevante sot: pse nuk ke dhënë dorëheqje ende, Rozetë?” ka thënë mes të tjerash Lushaku-Sadriu.

Ky është reagimi i saj i plotë:

Po flet, Ministrja e skandaleve, Rozeta Hajdari sot në konferencë për media vet-me-vete.

Ajo, që me nënshkrimin e vullnetin e saj mbyllë media, po thërret konferencë për media?!

Ajo, që ka blerë vaj me rezervat e shtetit/ paratë tona, mall që kurrë nuk ka arritur në Kosovë;

Ajo, që udhëheqë me staf e udhëheqës dikasteresh të emëruar kundërligjshëm nga vet ajo;

Ajo, që pasurinë e saj e ka fshehur e s’e ka deklaruar- për këtë është ministre e dënuar;

Ajo, që pëfundimisht edhe fëmijë ka shkelur në rrugë dhe nuk është dënuar.

Veç një pyetje është relevante sot: pse nuk ke dhënë dorëheqje ende, Rozetë?

Ti s’meriton me qenë vendimmarrëse për fatin e vendit tonë e as për paratë tona!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *