Murati: Edhe një lajm i jashtëzakonshëm të cilin e pranuam sot, + 55 milionë €

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka konfirmuar se Bordi Operacional i Kornizës Investuese të Ballkanit Perëndimor (ËBIF) ka miratuar aplikimet e Kosovës për grante investive në vlerë prej mbi 55 milionë euro total, për dy projekte energjetike – atë të Ngrohjes Qendrore Solare, dhe atë për Parkun Solar të KEK.

“Edhe marrëveshjet financiare do t’i nënshkruajmë në ditët në vijim, dhe kështu u hapet rrugë fillimit të zbatimit të dy projekteve kaq të rëndësishme”, ka shkruar ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Komente Së Fundi