Osmani takohet me Princin William, bisedohet për projekte të ndryshme

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Singapor.

Gjatë ditës së sotme, Osmani ka mbajtur takim me Princin William të Wales-it.

Fokus i këtij takimi ishte bashkëpunimi mes Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar, më saktë temat e mbështetjes së rinisë në projekte të ndryshme.

”Kënaqësi të takoj sërish Princin William të Wales-it, në kuadër të ceremonisë ”Earthshot Prize” në Singapor. Diskutimet tona u fokusuan në bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar në tema si përkrahja e rinisë në projekte të agjendës së gjelbër si dhe në projekte për ndërgjegjësimin rreth çështjeve që lidhen me shëndetin mendor”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *