Recent Posts

 • Lajmet, e premte 31.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet, e premte 31.07.2020

  COVID pamundëson faljen e namazit të Bajramit, apel që të shmangen edhe vizitat familjare.Besimtarët myslimanë nuk kanë mundur të falin namazin e Kurban Bajramit për shkak të rrezikut të përhapjes…

 • Lajmet e mbrëmjes, e enjte 30.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mbrëmjes, e enjte 30.07.2020

  ***16 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit.Ndërkohë, kanë rezultuar 258 raste të reja pozitive e janë shëruar 196 pacientë sipas IKSHP-së.***Myftiu i Kosovës, Naim…

 • Lajmet e mesditës, e enjte 30.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mesditës, e enjte 30.07.2020

  ***Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një adresim para mediave të mbajtur sot, ka thënë se për shkak të gjendjes së rënduar me COVID-19, të premten nuk do të falet…

 • Lajmet e mbrëmjes e mërkurë 29.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mbrëmjes e mërkurë 29.07.2020

  ***Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar në video-samitin e organizuar nga Këshilli Atlantik i Uashingtonit, se rajoni i Ballkanit Perëndimor është i ndarë dhe i integruar pamjaftueshëm ekonomikisht.***Katër persona…

 • Lajme shkurt-mesditë e mërkurë 29.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajme shkurt-mesditë e mërkurë 29.07.2020

  ***Qeveria ndan nga 300 euro për muajt korrik-gusht për mantelbardhët.*** Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, para komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes.Sipas Ksp-së,…

 • Lajmet e mbrëmjes, e martë 28.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mbrëmjes, e martë 28.07.2020

  ***Llogaritë e Telekomit të Kosovës janë zhbllokuar. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi.***Gazmend Gjyshinca, deputet i LVV-së, ka thënë se pas mbledhjes së…

 • Lajme ditore, e martë 28.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajme ditore, e martë 28.07.2020

  ***Qeveria e Kosovës së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë kanë marrë vendim që të zgjasin orarin e kufizimit të lëvizjes.”Nga data 28 korrik 2020, duke filluar nga ora 22:30 deri…

 • Lajmet shkurt të mbremjës 27.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet shkurt të mbremjës 27.07.2020

  ****Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka paralajmëruar masa ta reja pas rritjes së rasteve me COVID-19, në Kosovë.Zemaj ka thënë se do të ketë kufizim të lëvizjes dhe tubimeve nga…

 • Lajmet e mesditës, e hënë 27.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mesditës, e hënë 27.07.2020

  ****Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur sot në takim Koordinatorin shtetëror për dialogun, Skender Hyseni.Me këtë rast Hoti është njoftuar për takimet e delegacionit të Kosovës me atë të…

 • Përmbledhje e lajmeve ditore -e dielë 26.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Përmbledhje e lajmeve ditore -e dielë 26.07.2020

  ***220 raste të reja me Covid-19 dhe 121 të shëruar.***Isa Mustafa vlerëson rolin aktiv të ShBA-së për dialogun, thotë se përkrahje duhet dhënë edhe për Hotin e Thaçin.***Vuçiq porosit bashkësinë…

Komente Së Fundi