Recent Posts

 • lajmet e mbremjes , e shtunë, 15.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajmet e mbremjes , e shtunë, 15.08.2020

  ***Pesëdhjetë e tetë milionë euro për investime kapitale ka në dispozicion Komuna e Prishtinës gjatë këtij viti.Por, për gjashtë muaj, ky dikaster i kryeqytetit, sipas raportit financiar të komunës, ka…

 • lajme ditore , e shtunë 15.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajme ditore , e shtunë 15.08.2020

  ***Gjatë mbrëmjes së djeshme në Pejë janë sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë.Rasti ka ndodhur te rruga Medlin Olbrajt, Pejë, rreth orës 18:30 ku dy meshkuj nën ndikim të alkoolit kanë…

 • lajme të mbrëmjes, e premte 14.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajme të mbrëmjes, e premte 14.08.2020

  ***S’ka kuorum për votimin e Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.***Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se do t’ua kërkojë edhe një herë votën deputetëve për Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike.*** Kryetari…

 • lajmet e mbrëmjes, e enjte 13.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajmet e mbrëmjes, e enjte 13.08.2020

  ***Komanda Rajonale e KFOR-it Lindje ka nisur planifikimin me Policinë Kufitare të Kosovës për veprimtari të përbashkëta operacione në zonën e Kamenicës. .***Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka bërë…

 • lajme ditore, e enjte 13.08.2020

  ***Kuvendi i Kosovës nuk e ka votuar në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së.Kësisoj, projektligji kthehet prapa për votim në ndonjë rast tjetër.Në sallë ishin 68 deputetë, por…

 • lajmet e mbrëmjes, e mërkurë, 12.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajmet e mbrëmjes, e mërkurë, 12.08.2020

  ***Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka konfirmuar se brenda partisë ka pasur thirrje që kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj, të jetë kandidat për president të…

 • lajmet e mbrëmjes, e martë 11.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajmet e mbrëmjes, e martë 11.08.2020

  ***13 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë e janë regjistruar edhe 171 të infektuar të rinj.Në 24 orët e fundit janë shëruar…

 • Lajmet ditore, e martë, 11.08.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet ditore, e martë, 11.08.2020

  ***Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar Fondin e Kursimeve Pensional të Kosovës me ç’rast ka dhënë detaje rreth 10% që do parashihet t’u ndahet qytetarëve të Republikës.Sipas tij, deri në tri…

 • lajmet ditore dhe lajmet për laboratoret dhe çmimet e testit COVID-19-e hënë, 10.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajmet ditore dhe lajmet për laboratoret dhe çmimet e testit COVID-19-e hënë, 10.08.2020

  ***14 persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar edhe 172 raste të reja.IKSHP-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë…

 • lajmet e mbrëmjes, e diel 09.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajmet e mbrëmjes, e diel 09.08.2020

  ***12 viktima nga COVID-19 janë shënuar në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.IKSHPK-ja ka konfirmuar gjithashtu se 188 raste të reja kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, derisa janë shëruar edhe…

Komente Së Fundi