Recent Posts

 • Lajmet e mbrëmjes, e enjte 06.08.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mbrëmjes, e enjte 06.08.2020

  ***Lëvizja Vetëvendosje po synon rrëzimin e Qeverisë në krye me Avdullah Hotin përmes mocionit të mosbesimit. Të enjten, ka nisur edhe mbledhjen e nënshkrimeve.Nuk dihet nëse ndonjë parti i ka…

 • lajmet ditore, e enjte 06.08.2020

  Thumbnail for the post titled: lajmet ditore, e enjte 06.08.2020

  ***Palmer: SHBA duan një marrëveshje gjithëpërfshirëse në bisedimet Kosovë-Serbi.*** Viti shkollor 2020/2021 mund të fillojë përsëri në distancë. Ministria e Arsimit ka bërë të ditur se janë duke bërë të…

 • Lajmet e mbëmjes, e mërkurë 05.08.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mbëmjes, e mërkurë 05.08.2020

  ***Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës ka thënë se ka nisur realizimi i rotacionit për personelin diplomatik dhe konsullor, sipas konceptit “një në shërbim, një në ministri”.…

 • Lajmet ditore, e mërkurë 05.08.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet ditore, e mërkurë 05.08.2020

  ***Shiu bllokon rrugët në kryeqytet, e disa qytete të Kosovës.*** Oda Ekonomike e Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë dhe USAID- Programin për Drejtësi Komerciale kanë mbajtur sot një…

 • Lajmet ,e martë 04.08.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet ,e martë 04.08.2020

  ***Tërheqja e parave të Trustit dhe ndihma për bizneset, në pritje të një ligji të ri.***Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19, ia ka deleguar punën…

 • Lajmet e mbrëmjes, e hënë 03.08.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mbrëmjes, e hënë 03.08.2020

  ***Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj, i njohur si deputeti që iu vërsul kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanit, gjatë një…

 • Lajmet ditore, e hënë 03.08.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet ditore, e hënë 03.08.2020

  ***Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas kritikave se ai ka thyer protokollet, duke thënë se ai ishte testuar të dielen pasdite dhe menjëherë ishte izoluar. Deputetja e Lëvizjes…

 • Lajmet, e premte 31.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet, e premte 31.07.2020

  COVID pamundëson faljen e namazit të Bajramit, apel që të shmangen edhe vizitat familjare.Besimtarët myslimanë nuk kanë mundur të falin namazin e Kurban Bajramit për shkak të rrezikut të përhapjes…

 • Lajmet e mbrëmjes, e enjte 30.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mbrëmjes, e enjte 30.07.2020

  ***16 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit.Ndërkohë, kanë rezultuar 258 raste të reja pozitive e janë shëruar 196 pacientë sipas IKSHP-së.***Myftiu i Kosovës, Naim…

 • Lajmet e mesditës, e enjte 30.07.2020

  Thumbnail for the post titled: Lajmet e mesditës, e enjte 30.07.2020

  ***Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një adresim para mediave të mbajtur sot, ka thënë se për shkak të gjendjes së rënduar me COVID-19, të premten nuk do të falet…

Komente Së Fundi