Recent Posts

 • Ramush Haradinaj pjesë e dialogut?

  Thumbnail for the post titled: Ramush Haradinaj pjesë e dialogut?

  Kryetari i Komunës së Suharekës, njëherësh edhe pjesë e Kryesisë së AAK-së, Bali Muharremaj, tha se është i orientuar në menaxhimin e komunës së Suharekës. Ndërsa sa i përket dialogut…

 • Kërkesa për Qeverinë Kurti: “Të formohet Gjykata e Punës”

  Thumbnail for the post titled: Kërkesa për Qeverinë Kurti: “Të formohet Gjykata e Punës”

  Ekspertët e ekonomisë po e shohin të nevojshme krijimin e Gjykatës së Punës, që siç thonë ata do të kontribuonte në përshpejtimin e zgjidhjeve të lëndëve ndërmjet punëdhënësit dhe punëmarrësit.…

 • 1 mijë e 334 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

  Thumbnail for the post titled: 1 mijë e 334 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

  Rastet e infektimit me COVID-19 në Kosovë vazhdojnë të bien. Ditën e shtunë u shënuan vetëm 20 raste të reja, ndërsa u shëruan 197 pacientë. Po ashtu gjatë ditës së…

 • PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT, E DIEL 06.06.2021

  Thumbnail for the post titled: PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT, E DIEL 06.06.2021

  Dita e diele në mengjes me diell, por në pjesën e dytë të ditës parashihen zhvillim të vranësirave të cilat vende-vende mund të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të…

 • NGJARJET E DITËS SË PREMTË, 04.06.2021

  Thumbnail for the post titled: NGJARJET E DITËS SË PREMTË, 04.06.2021

  Certifikohen snajperistët e FSK-së dhe të policisë së Kosovës Në kuadër të bashkëpunimit ndërinstitucional, sot në poligonin e Policisë së Kosovës u mbajtë ceremonia e certifikimit të përbashkët të pjesëtarëve…

 • NGJARJET E DITËS, E ENJTE, 03.06.2021

  Thumbnail for the post titled: NGJARJET E DITËS, E ENJTE, 03.06.2021

  Kryeministri Kurti: Nuk bën që para takimit, për dialog të nxjerrim platformë dhe strategji Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se dialogu me Serbinë, duhet dhe ka nevojë për…

 • NGJARJET E DITËS SË MËRKURË, 02.06.2021

  Thumbnail for the post titled: NGJARJET E DITËS SË MËRKURË, 02.06.2021

  Një tjetër non-paper për Ballkanin i dorëzohet BE-së Katër vende të Grupit të Vishegradt, Hungaria, Polonia, Republika Çeke dhe Sllovakia, por edhe Austria, i dërguan një “non-papers” të ri udhëheqjes…

 • NGJARJET E DITËS SË MARTË,01.06.2021

  Thumbnail for the post titled: NGJARJET E DITËS SË MARTË,01.06.2021

  Zgjedhjet lokale/ Osmani nesër takohet me liderët e partive për caktimin e datës Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do të takohet me përfaqësuesit e partive politike në vend, për…

 • NGJARJET E DITËS SË HËNË, 31.05.2021

  Thumbnail for the post titled: NGJARJET E DITËS SË HËNË, 31.05.2021

  Palmer dhe Lajçak takohen me kryeministrin Kurti Pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, zëvendësndihmës sekretari i shtetit amerikan, Mathew Palmer së bashku me emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak…

 • NGJARJET E DITES SE DIELE 30.05.2021

  Thumbnail for the post titled: NGJARJET E DITES SE DIELE 30.05.2021

  BE-ja e demanton dokumentin që doli pas darkës së liderëve të Ballkanit: Falsifikim i plotë Bashkimi Evropian e ka mohuar të ketë shkruar dokumentin që ka qarkulluar të shtunën në…

Komente Së Fundi