Pre. Kor 19th, 2024

Presidentja takon kryeministrin e Singaporit, flasin për bashkëpunimin ekonomik ndërmjet dyja vendeve

By Rtv Arbëria Nën8,2023

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në “Bloomberg Neë Economy Forum”, ka takuar kryeministrin e Singaporit, Lee Hsien Loong.

Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka thënë se kanë diskutuar për rëndësinë e bashkëpunimit ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Singaporit.

“Në Bloomberg Neë Economy Forum, kisha mundësinë të takohem me Kryeministrin e Singaporit, Lee Hsien Loong, Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Gan Kim Yong, themeluesin e Bloomberg, Michael Bloomberg, si dhe me udhëheqës të bizneseve më të fuqishme botërore. Së bashku diskutuam për rëndësinë e bashkëpunimit ekonomik, si dhe për angazhimin e përbashkët për një të ardhme më inovative dhe të qëndrueshme”, ka shkruar Osmani.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *