Situatë e qetë në veri, rruga mbetet e bllokuar

Situata në kufirin e Jarinjes sot është e qetë dhe pa ndonjë incident.

Rruga mbetet e bllokuar nga kamionët dhe automjetet e ndryshme, ndërsa vërehet numër i vogël i protestuesve serbë, të cilët për shkak të motit me shi po qëndrojnë në tenda.

Policia e Kosovës është e pozicionuar në punkte të ndryshme përgjatë kufirit dhe po mban situatën nën kontroll.

Situatë e njëjtë po mbretëron edhe në pikën tjetër kufitare Bërnjak.

Tensionet në veri kanë nisur pas vendosjes së reciprocitetit për targat e automjeteve nga Serbia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Komente Së Fundi