Takohen Vuçiq dhe Erdogan/ flasin për dialogun Kosovë-Serbi dhe zgjidhjen përfundimtare

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan sot u takua me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq.

Erdogan dhe Vuçiç u takuan në Stamboll. Takimi ishte i mbyllur për shtypin.

Pas takimit, presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq u shprehë se Turqia përkrah dialogun me Kosovën.

Tutje, Vuçiq tha se Turqia beson se që duhet të arrihet një zgjedhje kompromisi.

President i Serbisë tha se ka folur edhe disa gjëra me homologun e tij turk për të cila nuk do ta informoj publikun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Komente Së Fundi