Pre. Kor 19th, 2024

Votohet në parim-plotësim ndryshimi i Ligjit për Automjete, parasheh heqjen e homologimit

By Rtv Arbëria Qer8,2021

Komisioni për Bujqësi, Pylltari, zhvillim Rural, Mjedis e planifikim hapësinor dhe Infrastrukturëmë ka votuar në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete.

Anëtarët e këtij komisioni me shumicë votash kanë votuar që të kaloj në parim, plotësim ndryshimi i Ligjit për Automjete.

Ky projektligj parasheh heqjen e homologimit.

Si dhe mundësinë e bartjes së pagesës me rastin e ndërrimit të pronësisë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *