Vrasja në Klinë, flasin familjarët

Një person është vrarë të hënën në Klinë.

Raportohet se i dyshuari Tush Frroku, e privoi nga jeta mikun e tij (vëllain e gruas), Anton Prelën.

Ngjarja ndodhi brenda një lokali në qendër të këtij qyteti, derisa qytetarët u shprehen të tronditur.

E i dyshuari gjendet ende në arrati dhe është në kërkim policor.

“Kanë pasur mosmarrëveshje më herët, por jo deri në këtë shkallë”, tha një familjar i viktimës prapa kamerës.

“Ka qenë njeri human dhe nuk e prisnim që dikush ta vriste. Ai i ka lënë pas vete dy fëmijë”, theksoi ai për Klan Kosova.

Derisa rreth të dyshuarit u tha se ishte në kërkim nga policia edhe jashtë vendit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *