Zelensky falënderon vendet që votuan pro rezolutës për ndaljen e agresionit rus në Ukrainë përfshirë edhe Serbinë

141 vende kanë votuar pro rezolutës së Organizatës së Kombeve të Bashkuara për ndaljen e agresionit rus në Ukrainë.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka falënderuar ata duke e publikuar listën e plotë.

Pesë vendet që kanë votuar kundër janë: Federata Ruse, Bjellorusia, Korea e Veriut, Eritrea dhe Siria.

Derisa 34 vende kanë abstenuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Komente Së Fundi