Hën. Shk 26th, 2024

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Veternik, dyshohet për tentim-vrasje

By Rtv Arbëria Qer 10, 2021

Të mërkurën është arrestuar një person i dyshuar në Veterenik të Prishtinës pasi që i njëjti ishte në arrati për një rast të tentim vrasjes.

Sipas policisë i dyshuari është shtetas i Republikës së Shqipërisë dhe i njëjti në dhjetor të vitit 2020 kishte kryer veprën në fjalë dhe deri më tani ishte në arrati.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka nxjerr vendim mbi ndalimin e të dyshuarit

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *