Enj. Maj 23rd, 2024

Këta janë dy kandidatët e pavarur që nuk certifikuan nga KQZ-ja

By Rtv Arbëria Gus 28, 2021

Zgjedhjet lokale të 17 tetorit po afrohen.

Subjektet politike kanë filluar fushatën jo zyrtare zgjedhore.

Ata publikuan listat e tyre, duke përshirë në to kandidatët për kryetarë, si dhe kandidatët për Kuvendin komunal.

Dëshirën për të marr pjesë në zgjedhjet lokale, përkatësisht për postin e kryetarit, patën edhe kandidatët e pavarur.

Në mesin e tyre ishin edhe Fatmir Hasani dhe Xhavit Murati,

Por, Fatmir Hasani dhe Xhavit Murati nuk arritën që të certifikohen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Ndryshe, Hasani ishte pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, por nuk arriti ta merrte besimin e zyrtarëve të saj, andaj vendosi që të kandidoj si i pavarur.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *