Mër. Qer 19th, 2024

Kurti: Vuçiqin e bën nervoz demokracia, do të bëhet mbret

By Rtv Arbëria Kor23,2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se presidentin serb Vuçiq e bën nervoz demokracia.

Ai në një intervistë për “Vecernji list” ka thënë se Vuçiq dëshiron të bëhet mbret.

Ndër të tjerash ai ka thënë se në kufirin Kosovë-Serbi ka baza të ushtrisë serbe “prandaj jemi shumë të kujdesshëm”.

“Ne kemi blerë Bajraktarët, dyfishuam buxhetin e ushtrisë dhe rritëm numrin e ushtarëve. Në kufi janë bazat e ushtrisë serbe, prandaj jemi shumë të kujdesshëm”, tha Kurti.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *