Enj. Maj 23rd, 2024

lajmet e mbrëmjes, e diel 09.08.2020

By Rtv Arbëria Gus 9, 2020

***12 viktima nga COVID-19 janë shënuar në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.IKSHPK-ja ka konfirmuar gjithashtu se 188 raste të reja kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, derisa janë shëruar edhe 142 persona,***Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se po përgatisin udhëzuesin për mënyrën e organizimit të vitit të ri shkollor nga 1 shtatori.Hoti shkruan se vendimi për hapjen e shkollave do të varet nga gjendja epidemiologjike..***Policia e Kosovës patrullon në Karaçevë, ku u panë xhandarmëria serbe..***Lideri i LDK’së Isa Mustafa po thotë qe po kërkon një qasje të re në raportet ndërpartiake në Kosovë. Po thotë se kanë ndryshuar dhe po ndryshojnë rrethanat pas paralajmërimit të aktakuzave dhe marrëveshjes finale me Serbinë. Prandaj, ai po kërkon të mos ketë përjashtime partitë mes vete kur është në pyetje Shteti. Megjithëkëtë, për çdo ndryshim qëndrimi në raport me PDK’në, Mustafa thotë se do të marrë mendimin e partisë…***moti: tëhene IHMK parashikon mot pjeserisht me diell dhe me mundesi te reshurave te shiut dhe me shkarkime rrufesh temperaturat do të lëvizin nga 15c deri 27c.***covid-19 në Kosovë: total raste 10247.Të Shëruar: 5.944, ***www.rtvarberia.com***

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *