Mar. Mar 5th, 2024

Osmani uron presidentin e ri çek: Mezi pres të punojmë së bashku

By Rtv Arbëria Jan 28, 2023

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin e ri të sapozgjedhur të Çekisë, Petr Pavel.

Përmes një postimi në Twitter, e para e vendit ka thënë se mezi pret të fillojë të punojë me homologun e saj çek.

“Urime General Pavel për zgjedhjen tuaj si President i Republikës Çeke.

Mezi pres të punojmë së bashku, duke u bazuar mbi marrëdhëniet tona të shkëlqyera bilaterale, dhe për ta rritur bashkëpunimin në nivele të larta.

Ju uroj suksese ndërsa merrni këtë rol të rëndësishëm”, ka shkruar Osmani.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *