Mër. Qer 19th, 2024

Takohen komandanti i KFOR-it dhe ai i FSK-së, flasin për bashkëpunim dhe disa operacione të mbrojtjes civile

By Rtv Arbëria Kor10,2023

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia është takuar me komandantin e FSK-së, Bashkim Jasharin.

Ristuccia dhe Jashari kanë biseduar për bashkëpunimin dhe “ndihmën e KFOR-it për FSK-në” në disa operacione, siç njoftoi në Twitter misioni paqeruajtës i NATO-s.

“Ata diskutuan bashkëpunimin e tyre dhe ndihmën e KFOR-it për FSK-në për operacionet e mbrojtjes civile si shuarja e zjarrit, asgjësimi i mjeteve shpërthyese (EOD), kërkim-shpëtimi (SAR) dhe reagimi ndaj materialeve të rrezikshme (HAZMAT)”, thuhet në njoftim.

closevolume_off
Postimi i plotë:

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *