Pre. Kor 19th, 2024

Aksident i rëndë në rrugën Malishevë-Arllat, vdes një person dhe lëndohen dy tjerë

By Rtv Arbëria Gus1,2021

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit aksin rrugor Malishevë- Arllat përkatësisht në fshatin Terpezë.

Në këtë aksident ka humbur jetën një person dhe dy të tjerë janë lënduar.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj,

“Sot rreth orës 07:14 në aksin rrugor Malishevë-Arllat, pikërisht ne fshatin Terpezë ka ndodhur aksident komunikacioni mes dy veturave me përfundim me fatalitet. Ne vendin e ngjarjes kanë dalë njësia e trafikut rajonal, zjarrëfiksat dhe Emergjenca mjekësorë. Sipas mjekut kujdestar i dalë ne vend ngjarje ka konstatuar vdekjen e një personi B.G rreth 74 vjeçar dhe dy persona te lënduar”, ka thënë Gjurkaj për

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *