Mar. Kor 16th, 2024

Ambasadori i Kosovës në Kroaci i dorëzon letrat kredenciale

By Rtv Arbëria Dhj20,2021

Martin Berishaj, do të jetë ambasador i Kosovës në Kroaci.

Berishaj sot i ka dorëzuar letrat kredenciale.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai, nëpërmjet llogarisë në Facebook.

“Sot, ambasadori i Republikës së Kosovës në Republikën e Kroacisë, SH.T. Z. dr. Martin Berishaj, i dorëzoi kopjen e letrave kredenciale te udhëheqësja e Protokollit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, znj. Emilija Vučinić – Margeta

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *