Enj. Kor 18th, 2024

Armend Zemaj kërkon dorëheqjen e Arben Vitisë

By Rtv Arbëria Gus17,2021

sh ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj nëpërmjet një postimi në facebook ka kërkuar dorëheqjen e ministrit Arben Vitia.

Ai ka thënë se situata me CoVID-19 është alarmante dhe se ministri Vitia duhet të jap dorëheqje për keqmenaxhim të pandemisë.

“Situata është alarmante! Sot, 1765 raste të reja me Covid-19 si dhe 5 të vdekur. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, duhet të jep dorëheqje të parevokueshme si pasojë e dështimit në menaxhimin e pandemisë Covid-19”, ka thënë Zemaj.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *