Enj. Kor 18th, 2024

Bajqinovci jep detaje nga takimi i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes

By Rtv Arbëria Kor25,2022

Komisioni Parlamentar funksional për çëshjet e sigurisë dhe mbrojtjes ka zhvilluar sot një takim me Komisioneren e Bundestagut gjerman për Forcat e Armatosura Eva Högel, dhe ish Komisionerin Raindold Robbe.

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci shkruan se qëllimi themelor i takimit ishte themelimi dhe funksionimi i institucionit të Komisionerit Parlamentar për FSK-në, pas miratimit të Ligjit.

“Në diskutimet e tyre përfaqësuesit gjerman kane ofruar ekspertizen e tyre dhe gatishmërinë për vijimin e bashkëpunimit dhe përkrahjes, ndërsa Deputet e Komisionit kanë falenderuar për mbështetjen dhe kanë diskutuar çështje me rëndësi për punën dhe mandatin e Komisionerit Parlamentar”, ka shkruar ai.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *