Mër. Pri 24th, 2024

Befason VV-ja/ Arsim Rexhepi është kandidat për kryetar të Vushtrrisë

By Rtv Arbëria Gus 11, 2021

Anipse kishte shumë pretendetë, Lëvizja Vetëvendosje duket se e ka vendosur kush do të jetë kandidat për kryetar të Vushtrrisë nga kjo parti.

Mësohet se Arsim Rexhepi do të jetë kandidat për kryetar të Vushtrrisë nga VV-ja në zgjedhjet e 17 tetorit.

Rexhepi kishte aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje në vitin 2018.

Ai ka qenë deputet i Legjislacionit të Shpalljes së Pavarësisës së Kosovës, ku kishte kryer funksionin e kryetarit të Komisionint të Arsimit dhe të udhëheqësit të Grupit Kuvendor të Miqësisë Kosovë-Gjermani.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *