Hën. Qer 17th, 2024

Bie numri i infektimeve me COVID

By Rtv Arbëria Kor31,2022

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh për COVID, ku nga 2557 testime të kryera, 918 persona rezultuan pozitivë.

Në 24 orë u regjistrua një vdekje, gjithashtu.

U administruan 15 doza vaksine dhe u shëruan 1401 pacientë.

Numri i rasteve aktive është 9926.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *