Pre. Kor 19th, 2024

Çitaku për COVID-19: Mbyllja e pashmangshme nëse

By Rtv Arbëria Gus19,2021

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku duke komentuar numrin e të infektuarve me COVID-19, ka thënë se gjendja është alarmante dhe nuk shihet asnjë përpjekje për decentralizim dhe thjeshtëzim të procesit të vaksinimit.

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku duke komentuar numrin e të infektuarve me COVID-19, ka thënë se gjendja është alarmante dhe nuk shihet asnjë përpjekje për decentralizim dhe thjeshtëzim të procesit të vaksinimit.

“2236 të infektuar sot. Gjendja është alarmante. Nuk po shohim askund në dritë përpjekje për decentralizim dhe thjeshtëzim të procesit të vaksinimit.

Nëse vazhdon ky trend, mbyllja do të jetë e pashmangshme. E votat, nuk kanë me na vy askujt”, ka shkruar ajo.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *