Mar. Kor 16th, 2024

COVID-19, 119 RASTE POZITIVE, 500 TE SHERUAR, 1 I VDEKUR

By Rtv Arbëria Shk26,2022

26 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 762 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.812.244 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 815.521 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 97.261 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ️Nga 1.818 testime, 119 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 500 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 220.619.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 2.381.
➡️Të dhënat e detajuara mund t’i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *