Enj. Kor 18th, 2024

COVID-19, 14 RASTE POZITIVE, 24 TE SHERUAR

By Rtv Arbëria Pri11,2022

11 Prill 2022 Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 12 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.690 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 821.084 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 100.583 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 708 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 24 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.085.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 534.
➡ Të dhënat e detajuara mund t’i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *