Die. Kor 21st, 2024

COVID-19, 14 raste pozitive, 9 te sheruar

By Rtv Arbëria Qer1,2022

01 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 72 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.169 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 823.106 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 102.787 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Nga 317 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.169.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 65.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *