Mar. Kor 16th, 2024

covid-19, 1593 raste pozitive, 2433 te sheruar, 3 te vdekur

By Rtv Arbëria Jan31,2022

31 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 943 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
ℹ1.777.085 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 805.226 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 78.116 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹNga 6.837 testime, 1.593 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 3 raste të vdekjes.
ℹSot janë shëruar 2.433 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 168.715.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 34.208.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *