Mar. Kor 16th, 2024

covid-19, 2033 raste pozitive, 3329 te sheruar

By Rtv Arbëria Shk1,2022

01 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 4.022 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
ℹ1.781.110 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 805.802 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 81.020 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹNga 10.087 testime, 2.033 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.
ℹSot janë shëruar 3.329 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 172.044.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 32.906.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *