Die. Kor 21st, 2024

covid-19, 29 raste pozitive, 15 te sheruar

By Rtv Arbëria Qer23,2022

23 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ️Në 24 orët janë dhënë 37 doza të vaksinës kundër COVID-19
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.280 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 823.629 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 103.098 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Nga 280 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 15 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.312.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 168.
➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Vaksinohu!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *