Mar. Kor 16th, 2024

Covid-19, 3 raste pozitive, 28 te sheruar

By Rtv Arbëria Pri19,2022

19 Prill 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 54 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.824.629 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 821.459 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 100.926 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 837 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 28 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.295.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 447.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *