Enj. Kor 18th, 2024

covid-19, 32 raste pozitive, 36 te sheruar

By Rtv Arbëria Mar29,2022

29 Mars: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 272 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.540 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 820.146 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 99.870 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 969 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.684.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 593.
➡Të dhënat e detajuara mund t’i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *