Mar. Kor 16th, 2024

COVID-19, 4 RASTE POZITIVE, 9 TE SHERUAR

By Rtv Arbëria Qer5,2022

05 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 18 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.424 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 823.232 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 102.843 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Nga 243 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.199.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 59.
➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!
__________________

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *