Mar. Kor 16th, 2024

covid -19, 4397 raste pozitive, 607 te sheruar

By Rtv Arbëria Jan26,2022

26 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 5.459 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.759.797 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 832.020 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 65.147 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹNga 16.307 testime, 4.397 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk janë shënuar raste të vdekjes.
ℹSot janë shëruar 607 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.333.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 25.458.
Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *